معرفی نرم افزار ژئولاگ

نرم افزار ژئولاگ

نرم افزار ژئولاگ  یکی از اصلی ترین نرم افزارهای  مورد استفاده شرکت های بزرگ نفتی و همچنین دانشجویان مهندسی نفت، زمین شناسی و معدن می باشد . این نرم افزار حدودا ۲۵ سال است که به صنعت نفت معرفی شده است و به منظور ارزیابی سازندهای زیر سطحی استفاده می گردد. توانایی بالا در تخمین پارامتر های مخزنی و همچنین توانایی بی مثال این نرم افزار در مدل سازی مخازن نفتی این نرم افزار را به یکی از محبوب ترین نرم افزار های مورد استفاده مهندسین تبدیل کرده است.

نرم افزار ژئولاگ با دریافت اطلاعات به دست آمده از داده های چاه پیمایی، داده های به دست آمده از آنالیز مغزه و همچنین داده های عملیات حفاری قادر به انجام امور پتروفیزیکی می باشد . در واقع خوراک این نرم افزار همین داده های می باشند که در نهایت قرار است پس از طی کردن چند مرحله نبدیل به نتایجی قابل تسفیر شوند. به بیان دیگر ما از با استفاده از نرم افزار ژئولاگ داده های خام را تبدیل به نتایجی قابل اعتماد خواهیم کرد

نرم افزار ژئولاگ
نرم افزار ژئولاگ

سرفصل های دوره آموزش نرم افزار ژئولاگ:

در این دوره سعی ما بر این است که با استفاده از پتانسیل های موجود و همچنین بهره گیری از دانش روز و ارائه دادهای آزمایشی به شکلی پروژه محور این نرم افزار را به شکل رایگان آموزش دهیم . سر فصل های آموزش به شکل زیرخواهد بود:

۱- نصب نرم افزار ژئولاگ و آشنایی با نرم افزار

۲- ساخت پروژه و بارگذاری داده ها

۳- نمایش داده ها

۴- کنترل کیفی و ویرایش داده ها

۵- محاسبات مقدماتی و تصحیحات محیطی

۶- تعیین لیتولوژی و پارامتر های مخزنی با استفاده از پلات ها

۷- ارزیابی پتروفیزیکی به روش قطعی

۸- ارزیابی پتروفیزیکی به روش احتمالی

۹- شناسایی زون های مخزنی و خروجی گرفتن از نرم افزار

مخاطبین دوره نرم افزار ژئولاگ:

این دوره برای تمام دانشجویان و دانش پژوهان رشته های مهندسی نفت، زمین شناسی، معدن و تمام کسانی که به علوم زمین علاقه‌مند هستند طراحی شده است. همچنین دانشجویانی که در حال انجام پایان نامه یا انتخاب موضوع برای پایان نامه هستند می توانند با یادگیری این نرم افزار پروژه های بسیار متنوعی را تعریف کنند.

پیش نیاز های دوره :

به منظور یادگیری هرچه بهتر نرم افزار ژئولاگ بهتر است تمامی دانش پژوهان با مباحث چاه نگاری ، پتروفیزیک ، خصوصیات مخزنی ،  کانی شناسی ، زمین شناسی و … سایر علوم مرتبط آشنا باشند، اما اگر شما علاقه‌مند به یادگیری این نرم افزار می‌باشید و با این مباحث آشنا نیستید نگران نباشید . به زودی آموزش های علوم مرتبط نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.( به شکل رایگان)

مدت دوره:

طول این دوره سه ماه پیش بینی می شود که هر سه روز یک بار یک ویدیو در خصوص آموزش های نرم افزار ژئولاگ در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

توان‌مندی های شما در انتهای این دوره:

شما در انتهای این دوره قادر خواهید بود که با دانش فراگرفته شده پروژه ای را متناسب با توانمندی های و نیاز هایتان با محوریت انجام مطالعات پتروفیزیکی با نرم افزار ژئولاگ تعریف کرده و به راحتی مقالاتی تدوین کنید که قابل چاپ در مجلات معتبر داخلی و خارجی خواهند بود. همچنین با تسلط بیشتر به نرم افزار قادر خواهید بود که با قبول انجام پروژه از شرکت های نفتی یا دانشجویان در آمدزایی خوبی داشته باشید.

اطلاعات تماس

تلفن: 09127122783

موبایل: 09356277479